Pınar Yapı & Ev DekorasyonMENÜ

Ankara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık

Pınar Yapı & Ev Dekorasyon+90532 626 6516

Tel Örgü Ankara

Tel Örgü Nedir?

Tel örgü, çeşitli amaçlarla kullanılan ve genellikle tellerden oluşan bir örgüleme tekniğidir. Tel örgü, sıklıkla çitler, güvenlik engelleri, hayvan ağıları, spor saha çitleri, kafesler ve inşaat geçici barikatları gibi amaçlar için kullanılır.

Tel Örgü Nasıl Üretilir?

Tel örgü, genellikle galvanizli çelik tellerden üretilir. Bu teller, belirli aralıklarla örülerek oluşturulan bir örgü ağı oluşturur. Tel örgünün gözenek büyüklüğü, kullanım amacına ve güvenlik gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir. Gözenek büyüklüğü, örgünün içinden geçmemesi gereken nesneleri engellemek veya içerideki nesnelerin dışarı çıkmasını önlemek amacıyla belirlenir.

Tel Örgü Çit Nerelerde Kullanılır?

Tel örgü çit, dayanıklı, ekonomik ve uzun ömürlü bir çit çözümü olarak tercih edilir. Ayrıca hava ve ışık geçirgenliğine izin verdiği için görsel engel oluşturmadan alanları ayırma veya koruma amacıyla kullanılabilir.

Tel Örgü Çit

Tel örgü, tarım alanlarında, endüstriyel tesislerde, bahçe çitlerinde, kamu binalarında ve birçok farklı alanda yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda örgünün üzerine yapıştırılabilen veya entegre edilebilen güvenlik telleri, dikenli teller veya elektronik güvenlik sistemleri gibi ek güvenlik önlemleri de uygulanabilir.

Tel Örgü Çit Montajı

Tel örgü çit montajı, doğru bir şekilde gerçekleştirildiğinde sağlam ve dayanıklı bir çit olur ve korumak istediğiniz alanları korursunuz. Tel örgü montajı şu şekilde yapılmaktadır;

  • Planlama: İlk adım, çitin nereye kurulacağını belirlemektir. Çitin yapılacağı alanı ölçülür ve gerekli malzemeleri temin edilr. Ayrıca çit yüksekliği, gözenek boyutu ve diğer özellikler gibi tasarım detaylarını belirlenir.
  • Gözetim: Tel örgü çit yapılacak bölgede, çevredeki toprak, ağaçlar, kökler veya diğer engellerin çite müdahale etmediğinden emin olunur. Gerekirse, çit hattını belirlemek için kazı veya temizleme çalışmaları yapılır.
  • Direklerin Kurulumu: Tel örgü direklerini kurmak için çitin boyutuna ve yüksekliğine bağlı olarak aralık belirlenir. Direklerin dikileceği yerlere delikler açılır ve her deliğe bir direk yerleştirilir. Direklerin sabitlenmesi için beton da kullanabiliriz.
  • Tellerin Gerilmesi: Çitin alt kısmında bir gerilme teli yerleştirilir ve sıkıca bağlanır. Ardından tel örgüyü direklere sabitlemek için tel klipsleri veya halkalar kullanarak gerilme teli takılır. Tel örgüyü direkler boyunca gerip ve her direkte sabitleme çalışması yapılır.
  • Tel Örgüyü Düzeltme ve Sabitleme: Tel örgüyü düzgün ve gerilmiş bir şekilde tutturmak için düzeltme ve sabitleme işlemi yapılır. Tel örgüyü düzeltmek için bir çekme çubuğu veya düzeltme teli kullanılır. Tel klipsleri veya tel bağlantı elemanları kullanarak tel örgüyü direklere sıkıca sabitlenir.

Pınar Dekorasyon tel örgü montaj işlemini tamamladığında, çitin genel olarak sağlam, gerilmiş ve düzgün bir şekilde yerleşimi yapılmış olur.

Tel Örgü Ankara

Tel örgü çitler, doğru montaj ve bakım yapıldığında oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Tel örgü çit Ankara ustalarımız kaliteli malzeme ve işçilik ile gerginliği yüksek tel görgü sistemleri yapmaktadır.

Bahçenizi veya korumak istediğiniz alanı belirlemek ve sınırlandırmak için tel örgü sistemlerini uygun fiyat uzmanlaşmış ekibimiz ile yapmaktayız. Tel örgü Ankara montaj işçiliği için hemen bizi arayıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Telefon: +90532 626 6516

Tel Örgü Çit Fiyatları

Tel örgü çit fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bu faktörler arasında tel örgünün boyutu, gözenek büyüklüğü, malzeme kalitesi, çitin yüksekliği, montaj hizmetleri ve bölgesel faktörler bulunur. Ayrıca, tel örgü çitler için ek özellikler (dikenli tel, elektronik güvenlik entegrasyonu vb.) veya aksesuarlar da fiyata etki edebilir. Daha detaylı Tel örgü fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Tel Örgü Çitlerin Bakımı ve Onarımı

Tel örgü çitlerin düzenli bakımı ve zamanında yapılacak onarımlar, çitin dayanıklılığını ve ömrünü artırır. İşte tel örgü çitlerin bakımı ve onarımı için bazı önemli adımlar:

  • Temizlik: Tel örgü çitin üzerinde biriken yapraklar, toprak veya diğer atıklar zamanla çitin görünümünü bozabilir ve çürümeye neden olabilir. Düzenli olarak çit üzerindeki atıkları temizlenerek, çitin ömrünü uzaltılabilir.
  • Gözenek Kontrolü: Tel örgü çitin gözeneklerindeki tel bağlantılarını düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer gözeneklerde gevşek veya hasarlı bağlantılar varsa, bunları hemen değiştirmek gereklidir.
  • Rotaların Kontrolü: Çit direklerini düzenli olarak kontrol edilir eğer direklerde eğilme, kırılma veya gevşeme gibi sorunlar varsa, gerekli onarımların yapılması gerekmektedir.
  • Pas Kontrolü: Eğer çit galvanizli çelikten yapılmışsa, paslanma sorunu daha az olmaktadır. Ancak, herhangi bir paslanma veya korozyon belirtisi varsa, bu bölgelerin temizlenip ve pas önleyici bir boya veya kaplama yapılması gerekmektedir.
  • Boyama ve Koruma: Çit direkleri veya metal parçaların boyası zamanla solabilir veya aşınabilir. Eğer boyada aşınma veya soyulma varsa, çitin koruma amacıyla boya veya koruyucu bir kaplama uygulayın.

Bakım ve onarım işlemlerini düzenli olarak bize de yaptırabilir, tel örgü çitinizi uzun süreli ve güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

HakkımızdaPınar Yapı & Ev DekorasyonAnkara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık
+90 532 626 6516