Pınar Yapı & Ev DekorasyonMENÜ

Ankara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık

Pınar Yapı & Ev Dekorasyon+90532 626 6516

Otomatik Peyzaj Sulama

Otomatik Peyzaj Sulama Ankara

Herkes güzel bir peyzajı olan bahçe ister. Peyzajları doğru şekilde sulamak, harika sonuçlar elde etmek için oldukça önemlidir. Peyzajınızın canlı ve güzel durmasını istiyorsanız, otomatik peyzaj sulama sistemleri kullanmanız gerekmektedir. 

Otomatik Peyzaj Sulama Nedir?

Çoğu insan basit nedenden dolayı, otomatik bir peyzaj sulama sistemi düşünür ama bu sistem bu kadar basite indirgenecek bir uygulama değildir. Otomatik peyzaj sulamanın en önemli özelliği su tasarrufu sağlar, bahçeniz sürekli canlı durur, bahçe hortumlarını ve bu hortumların taşıma zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

Neden Otomatik Sulama Sistemleri

Otomatik sulama sistemleri özellikle seyahat edenler için uygundur. Ana dezavantaj, başlangıçta alternatiften daha pahalıya mal olmalarıdır. Ancak, doğru şekilde kurulup programlanırsa, uzun vadede paranız cepte kalır ve çok güzel bir bahçeniz, peyzajınız olur.

Otomatik sulamanın faydaları şunlardır:

 • Daha az iş gücü,
 • Zamanında sulama - gerektiğinde sulanan bitkiler,
 • Daha yüksek akış oranlarının yönetimi,
 • Manuel kontrole kıyasla doğru su kesilmesi,
 • Azaltılmış su ve besin akışı,
 • Sulamayı kontrol etmek için kullanılan araçlar için azaltılmış maliyetler.

Otomatik Sulama Sistemleri Çeşitleri

Pnömatik Sistem

Pnömatik sistem, kesme noktasında bulunan bir bölme sensörü tarafından etkinleştirilen kalıcı bir sistemdir. Su sensöre girdiğinde, sulama yapılarının açılıp kapanmasını etkinleştiren bir mekanizmaya bağlanan havayı basınçlandırır.

Taşınabilir Zamanlayıcı Sistemi

Taşınabilir bir zamanlayıcı sistemi, sulama yapılarının açılıp kapanmasını etkinleştirmek için elektronik saatler kullanan geçici bir sistemdir. Taşınabilir yapısı nedeniyle, mülkün tamamını dolaşmak için genellikle 4 veya 5 birim satın alınır.

Zamanlayıcı veya Sensör Hibrit

Adından da anlaşılacağı gibi, bu sistem taşınabilir zamanlayıcı ve sensör sistemlerinin bir melezidir. Taşınabilir bir zamanlayıcı gibi, sulama yapılarının açılıp kapanmasını etkinleştirmek için elektronik bir cihaz kullanır.

Bu sistem, irrigatörün bölmenin aşağısına hareketli bir sensör yerleştirebilmesi gibi ek bir özelliğe sahiptir. Su ile temas ettiğinde, yapıları açmak veya kapatmak için çıkışlardaki zamanlayıcı cihazlarına radyo sinyalleri iletir. Ardından, arazi sahibine suyun körfezin aşağısındaki kesme noktalarına ulaştığını bildirmek için bir alıcıya bir radyo mesajı gönderir.

Otomatik Peyzaj Sulama Montajı Nasıl yapılır?

Öncelikle otomatik sulama yapılacak toprak yüzey yaklaşık 25 cm derinlikte ve 15cm eninde kazılmaktadır. Kazılan kanala gömülen boruların üzerine sırasıyla;

 • Ekleme Malzemeleri
 • Spreyler
 • Damlama Boruları
 • Sensörler ve Vanalar
 • Zamanlayıcılar

gibi elemanlar sırasıyla monte edilerek, otomatik peyzaj sulama sistemi bölüm bölüm tamamlanmaktadır. İşlem sonunda toprak üzerinde sulama işlemi sırasında hortum ve diğer parçalarını göremezsiniz.

Peyzaj Sulama Sistemleri Fiyatları

Peyzaj sulama sistemi fiyatları dolar bazındadır. Otomatik sulama sitemi fiyatı için mutlaka keşif yapmak gereklidir. Keşif sayesinde ön görülen sıkıntılar görülüp, proje çizildikten sonra fiyatlandırma yapılır. Detaylı bilgi için bizi arayınız.

HakkımızdaPınar Yapı & Ev DekorasyonAnkara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık
+90 532 626 6516