Pınar DekorasyonMENÜ

Ankara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık

Pınar Dekorasyon+90532 626 6516

Kilit Taşı Ankara

Kilit Taşı Nedir?

Kilit Taşı genellikle bir kubbenin veya bir kemerin en yüksek noktasında bulunan taşa verilen isimdir. Kilit taşları, üstüne binen ağırlığı yanındaki taşlara aktarır ve uygulanır. Kilit Taşı mimarlık ve dekorasyon uygulamalarında, taş örgüsünün kilitlenmesini uygulanarak yapılır. Kilit taşı genellikle kaldırımlarda, sokaklarda, parklarda, otoparklarda farklı örgülerle kullanılır.

Kilit Taşı Ankara

Kilit Taşı Ankara sokaklarında, caddelerinde ve mekanlarımızda tekrar sökülüp yapılabilen, her alanda uygulanabilen, çok çeşitli ve renk seçeneklerine sahiptir. Kilit Taşları tekrar tekrar uygulanabildiği için çok ekonomiktir. Aşınmalara karşı çok dayanıklıdır. Kilitli parke taşlarının TSE belgesinin olması çok önemlidir. TSE belgesi olmayan parke taşları aşınma ve çökme yapabilir.

Kilit taşı, işinde uzman kiliş taşı ustası tarafından, kaliteli malzemeyle yapıldığında uzun yıllar kullanılabilir. Farklı mimari yapılara göre dizilebilen, çok farklı motiflerde çim üzerine monte edilebilmektedir. 

Kilit Taşı Ustası Ankara

Kilit taşı, tüm doğal taşlar arasında fiyatı en uygun olup en çok kullanılan beton yapı elemanıdır. Kilit parke taşı fiyatı m2 üzerinden hesaplanır. Kilit taşı fiyatı ve döşeme modellerimiz hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen seçkin doğal taşlar kullanarak uygulamasını yaptığımız Kilit Taşı estetik, dayanıklı zahmetsiz ve bakımlı kolay ürünlerdir. Aşınmaya ve darbelere dayanıklıdır. Eğilme ve çekme mukavemeti yüksektir. Kullandığımız kilit taşları, yanmaz özellikte olup mevsim değişikliklerinden de etkilenmemektedir.

Kilit Taşı Çeşitleri

Kilit taşının 6 cm yüksekliğinde olanları kaldırım ve bahçe düzenlemelerinde uygunanır. 8 cm yüksekliğindeki Kilit Taşı ise araç trafiği olan yollarda tercih edilmektedir. Kilit taşı çeşitleri şunlardır;

 • Aşık Taşı,
 • Elips Taşı,
 • 3D (Üç Boyutlu) Taş,
 • Baklava Taşı,
 • Küp Taşı,
 • Sekizgen Taşı,
 • S Taşı,
 • Dikdörtgen Taşı,
 • Çim Taşı.

Kilit Taşı Nerelerde Kullanılır?

Kilit taşı renk ve desenlerle mekanlarımızı, bahçelerimizi, otoparklarımızı beton ve asfaltın iç bunaltıcılığından kurtarır. Kilit taşları çökme yapar bozulursa, yada alt kısmına erişmek gerekirse, sadece o bölgenin açılıp tekrar çok kolay bir şekilde aynı malzeme olan kilit taşlarıyla örmek mümkündür. Kilit taşları en çok şu alanlarda kullanılır;

 • Oto Park
 • Oto Yollar
 • Kaldırımlar
 • Bahçeler
 • Sokaklar
 • Caddeler

Bahçeler, dağ evleri, oto parklar, bahçe içindeki yürüme alanlarında ve hayal edebileceğimiz birçok yerde kullanılır. Kilit taşlarının ara boşluklarından çıkan çimler sayesinde daha fazla doğayla iç içe gözükür.

3D (Üç Boyutlu) Kilit Taş

3D (üç boyutlu) kilit taşı ile mekanlarınız daha şık, daha dikkat çekici görünecek! Diğer kilit taşları gibi 3 boyutlu kilit taşlarıda bina / kapı önlerinde, parklarda veya bahçe gibi alanlarda sıklıkla uyguladığımız bir kilit taşı çeşitidir.

Kilit Taşı Nasıl Döşenir?

Kilit taşı yol, kaldırım, tretuvar, park, bahçe, otopark ve garaj zemini gibi  bir çok yerde kullanılır. Farklı renklerde ve modellerde uygulaması yapılabilir. Kilit taşı döşemesi beton üzerine kum serilip, serilen kumun üzerine tek tek ve ustalıkla el ile dizilip, akabinde üzerinden silindir dolaştılarak döşenir.

Kilit Parke Taşı beton yapı elemanları arasında fiyatı en uygun olup her yerde bol miktarda bulunabilen bir malzemedir. Profesyonel ve iyi bir şekilde döşendiği taktirde uzun yıllar kullanabileceğiniz bir üründür.

 1. Zemin düz ve sağlam bir zemin olmalıdır. Gerekli olduğu taktirde zemin tesviye edilerek istenilen duruma getirilir.
 2. Zeminin durumana göre, gerekli görülmesi halinde 0-63 stabilize malzemesi serilir ve sıkıştırılır.
 3. Sıkıştırılmış zemin üzerine, kilit taşlarının düzgün bir görünüme sahip olması için 3-5 cm kalınlığında 0-3 kum serilerek mastarlama işi yapılır.
 4. Kilit taşı tek tek el ile döşeme işlemine başlanır. Taşların yerine tam olarak oturmaları için plastik uçlu çekiç ile basınç uygulanarak montaj işlemi yapılır.
 5. Döşeme işlemi bitirildiğinde taşların arasındaki boşlukların dolması için üzerlerine mil kum serilir.

Kilit Taşı Fiyatları Ankara

Kilit Taşı Fiyatları Ankara ilinde yapılacak alana, bölgeye, ölçülerine ve kilit taşı çeşitine göre değişmektedir. Uygulaması yapılacak olan kilit taşlarının sınıfı da önemlidir. Pınar Dekorasyon TSE standartlarına uygun kaliteli birinci sınıf malzemeleri kullanmaktadır ve sunmuş olduğumuz tüm hizmetler garanti altındadır. Kilit taşı uygulaması fiyatları için lütfen arayınız. 0(532) 626 65 16.

Aşağıdaki tabloda Kilit Taşı Modelleri / Fiyatları ve Parke Taşı Modelleri / Fiyatları yer verilmiştir. Fiyatlar taşın döşeneceği bölgenin yakınlık ve uzaklığına göre değişeceği için tabloda belirtilmemiştir.

Kilit Taşı Fiyatları Ankara

HakkımızdaPınar DekorasyonAnkara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık
+90 532 626 6516