Pınar Yapı & Ev DekorasyonMENÜ

Ankara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık

Pınar Yapı & Ev Dekorasyon+90532 626 6516

Andezit Taşı

Andezit Taşı Nedir?

Andezit Taşı Ankara Taşı olarak da bilinmektedir. Andezit taşı ya da Ankara taşı, tersiyer ve kuvaterner dönemlerdeki volkanik hareketlere bağlı olarak oluşmuş andezitlik bileşimdeki kor kayaçlardır. Andezit taşı, Ankara'nın Gölbaşı bölgesinde bolca bulunduğu için Türkiye'de Ankara taşı olarak da bilinmektedir.

Andezit Taşı Ankara

Andezit Taşı Ankara civarında bolca bulunmaktadır. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Andezit Taşı Cumhuriyet'in ilk yıllarında Ankara'da inşa edilen binaların birçoğunda kullanılmıştır.

Aşınmaya karşı dayanıklı olan andezit taşı bu özelliği ile dirençli bir yapı malzemesidir. Kaymaz bir malzeme olan Andezit Ankara Taşı inşaat sektörünün gözdesidir. Andezit Taşı ayrıca doğal bir ısı yalıtım malzemisidir. Yazın serinlik veren andezit Ankara taşı kışın ısı kaybını önleyebilmektedir.

Andezit Taşı Kullanım Alanları

Andezit Taşı mekanların çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarında gerek duyulan yürüme yolu, kapı girişi, yer döşeme ve duvar kaplama gibi alanlarda güvenle tercih ede bileceğiniz en kaliteli ürünlerden birisidir. Andezit taşı bahçemizde tercih ede bileceğiniz bir diğer alanlar ise merdiven kaplamaları, merdiven sahanlıkları, kamelya altı ve barbekü kaplamalarında bir kombin olarak uygulana bilmektedir.

HakkımızdaPınar Yapı & Ev DekorasyonAnkara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık
+90 532 626 6516