Pınar Yapı & Ev DekorasyonMENÜ

Ankara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık

Pınar Yapı & Ev Dekorasyon+90532 626 6516

Duvar Çıtası Ankara

Duvar Çıtası Nedir?

Duvar çıtası, hafif ve köpüklü bir yapıya sahiptir. Genelde 2,5 cm kalınlığında olup, çoğunlukla ahşap materyallerden üretilir. Son yıllarda en sık tercih edilen dekorasyon uygulamaları arasında yer almaktadır.

Duvar çıtası geniş ürün modelleri ile sizlere sunulur. Renk, ebat, desen ve yapı bakımından çok çeşitlidir. Kullanıldığı duvar yüzeylerine zengin bir görünüm kazandırır. Kolay şekilde uygulanan bu ürünler, evinizin veya ofisinizin dekorasyonunu mükemmel duruma getirir.

Duvar Çıtası Hammaddesi

Duvar çıtalarının hammadesi %70 kristal %30 antijottur. Darbeye karşı dayanıklıdır. Nem ve sudan etkilenmez. Montajı profesyonel ellerde oldukça kolaydır. Uzun ömürlüdür.

Duvar çıtası nerelerde kullanılır? 

  • Salonlarda,
  • Koridor, Holl ve Antreler,
  • Yatak Odasında,
  • Ofislerde,
  • Kapı Süslemelerinde.

Salon Duvar Çıtası

Boyanabilir duvar çıtaları, ile evinizin salonuna modern hava katabilir ve duvarlarınıza duvar çıtası ile daha farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Son zamanlarda modern ve klasik salon mobilyalarınızın tamamlayıcısı olan boyanabilir duvar çıtalarını genelde salonda tv arkası, yemek masası karşısında veya istediğiniz ölçülere göre bölümlerdirebileceğiniz çıtaların içinde tablolarınız da oldukça güzel duracaktır. 

Koridor Duvar Çıtası

Koridor duvar çıtası, genellikle uzun ve dar koridorlarda derinlik sağlamanın yanı sıra çok şık bir görünüm de sağlar. Koridor duvar çıtası modelleri en çok tercih edilen modellerdir.

Poliüretan Çıta Dayanıklı Mı?

Evet, poliüretan duvar çıtası dayanıklı bir malzemeye sahiptir. İyi bir duvar çıtasına uygulatırsanız uzun yıllar kullanabilirsiniz. Suya neme dayanıklıdır. Poliuretan çıta darbelere de oldukça dayanıklıdır.

Poliüretan Duvar Çıtası Ne İle Yapıştırılır?

Standart silikon ve hızlı sprey yapıştırıcılarla yapıştırılır. Boyanabilir duvar çıta ve motiflerini uygulayacağınız alana hızlı kuruyan silikon ile yapıştırabilirsiniz. Silikon kuruyana kadar beyaz bant ile yapıştırılır ve kuruduktan sonra bant çıkartılır.

Köşe birleşim yerleri ve çıta kenarlarında kalan boşluklar beyaz mastik ile doldurulur, bu sayede kusursuz görünüm elde edilir.

Duvar Çıtası Ankara

Duvar çıtası Ankara ilinde tecrübeli ve profesyonel ustalarımızla yapılmaktadır. Ustalarımızın yaptığı örnek duvar çıta uygulamalarını, sayfa içindeki galeri bölümünden inceleyebilirsiniz.

Poliüretan Duvar Çıtası Özellikleri

  • Her türlü cephede kullanılır,
  • Duvar çıtasında kanserojen maddeler bulunmaz,
  • Beton, alçı, alçıpan ve sıvalı yüzeylere uygulanabilir,
  • Darbelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür,
  • TSE ve ISO ürünleri uygulanır.

Duvar Çıtası Nasıl Uygulanır?

Duvar çıtası yapılmadan önce, metre yardımıyla duvar ölçülerini belirlenir. Uygulama yapılacak bölge, kurşun kalem ve cetvel aracılığı ile çizilir. Yapıştırıcı sürülecek bölgeler özenle belirlenir. Duvar çıtaları, belirlediğiniz ölçülere göre kesme takozu ile kesilir ve birleştirme alanları ideal boyuta getirilir. Özel yapıştırıcı malzeme ile özenle ve titizlikle yapıştırılırak işlem tamamlanır.

Duvar Çıtası Fiyatları Ankara

Renk, desen ve ebat bakımından yüzlerce farklı çeşide sahip duvar çıtası fiyatı da birçok alternatif ile sizlere sunulur. Duvar çıtası fiyatları marka, model, yapılacak alan yere, kullanılacak yapı malzemesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Duvar çıtası metre fiyatları ve uygulama fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HakkımızdaPınar Yapı & Ev DekorasyonAnkara’nın Tüm Semtleri - 24 Saat Açık
+90 532 626 6516